Publikacje

 

RAPORT ROCZNY spółki publicznej

"Raport roczny spółki publicznej" to unikatowa, jedyna na polskim rynku wydawniczym książka, obejmująca kompleksowo zagadnienia dotyczące raportów rocznych spółek publicznych. Przygotowana staraniem Instytutu Rachunkowości i Podatków publikacja jest efektem pracy zbiorowej członków kapituły konkursu „The Best Annual Report” i ich kilkuletniego doświadczenia w ocenie raportów rocznych spółek, sporządzających skonsolidowane sprawozdania finansowe według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej. Przedstawia najlepsze praktyki wiodących spółek, w tym również zagranicznych, przygotowujących raporty roczne.
Opracowali ją najlepsi eksperci w Polsce: przedstawiciele międzynarodowych firm audytorskich, konsultingowych i doradczych, renomowanych wyższych uczelni, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Dodatkowym atutem jest pozytywna rekomendacja nadzoru w postaci wstępu Przewodniczącego KNF.
Książka będzie stanowić wydatną pomoc przy sporządzaniu raportu rocznego, tak aby spełniał on wymogi formalne i informacyjne, będzie swego rodzaju poradnikiem dla szerokiej grupy odbiorców, w tym akcjonariuszy, inwestorów, analityków i doradców, a także studentów. Z pewnością przyczyni się do umocnienia prawidłowej i rzetelnej sprawozdawczości finansowej spółek publicznych w Polsce i za granicą.

"To książka znakomita. Opracowana przez członków kapituły konkursu „Best Annual Report” z punktu widzenia praktyka IR jest cenną pozycją, zawierającą ładunek skondensowanej wiedzy merytorycznej, bardzo cennej dla osoby koordynującej przygotowania raportów okresowych. Drugiej takiej na polskim rynku po prostu nie ma." - wortal www.relacjeinwestorskie.org.pl


Praca zbiorowa członków kapituły konkursu
THE BEST ANNUAL REPORT
Redakcja naukowa
prof. Waldemar Frąckowiak
Warszawa 2011
ISBN: 978-83-89828-10-1
Format: B5
Liczba stron: 256

PROMOCJA NOWOROCZNA DO 28.02.2019 r.:
35,00 zł + 5% VAT + koszt wysyłki

Wypełniając formularz zamówienia w polu UWAGI prosimy wpisać sposób zapłaty:
1. za pobraniem lub
2. przedpłata na podstawie faktury proforma

Spis treści
Wstęp

O publikacji IRiP Raport roczny spółki publicznej

CZĘŚĆ 1. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI
1. Podstawy sprawozdania zarządu
2. Zarządzanie, wyniki i sytuacja finansowa, zasoby niematerialne oraz ryzyko działalności
3. Strategia i plany rozwojowe

CZĘŚĆ 2. ZASTOSOWANIE MSSF/MSR W SPRAWOZDANIU FINANSOWYM
4. MSFF/MSR w sprawozdaniu finansowym przedsiębiorstwa
5. MSSF/MSR w sprawozdaniu finansowym banku

CZĘŚĆ 3. UŻYTECZNOŚĆ RAPORTU ROCZNEGO DLA UCZESTNIKÓW RYNKU KAPITAŁOWEGO
6. Główne atrybuty wartości użytkowej raportu rocznego

BIBLIOGRAFIA
SPIS TABEL
SPIS RYSUNKÓW

<<< powrót